טיפול רגשי לילדים על הרצף האוטיסטי: מסע אל עולם הרגשות

ילדים על הספקטרום האוטיסטי (ASD) חווים מצב נוירו-התפתחותי מורכב המשפיע על אופן התקשורת, האינטראקציה וההתנהגות של ילדים. ילדים על הספקטרום עשויים לחוות קשיים רבים בתחומים שונים, ביניהם: תקשורת, התנהגות והתפתחות

המשיכו לקרוא >
1 דקות קריאה

איך טיפול CBT עוזר לילדים ?

טיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT - מבוסס על הרעיון שתהליכים קוגניטיביים, הכוללים מחשבות, תפיסות, אמונות והחלטות, נרכשים במהלך השנים על ידי התנסויות וחוויות שונות שאנו חווים מרגע הלידה שלנו, וכך אנו מפרשים את העולם מסביבנו. על פי גישה זו קיים קשר הדוק בין המחשבה, הרגש וההתנהגות שלנו.

המשיכו לקרוא >
1 דקות קריאה

איך שטיפה אנרגטית עוזרת לילדים ?

השטיפה האנרגטית משחררת חסימות ומחדשת זרם אנרגטי שמאפשרת לגוף להטען מחדש. במהלך השטיפה אנו משחררים משברים רגשיים שכלואים בגוף. השחרור נעשה ע"י חשיפת המשבר ועיבוד המשבר ע"י שינוי זיכרון, מבט במשבר מזווית אחרת בהתייחסות לזמן ומרחב.

המשיכו לקרוא >
1 דקות קריאה

טיפול בשיטת המסע לילדים

המסע מוביל אותנו אל הידע הפנימי העמוק בתוכנו. לתאים בגופינו יש זיכרון – משברים שאנו חווים בחיינו נצרבים בזיכרון התאי ומנהלים אותנו בדרכים שונות. שונות ככל שיהיו, הדרכים האלה לוקחות אותנו סחור סחור ורחוק כדי שלא לעורר את אותו זיכרון תאי שנצרב. הסחור סחור הזה שאנו מתנהלים בו בצורה מודעת או לא, מביא אותנו להרגיש את המצוקה. בין אם היא רגשית או גופנית היא כאיתות של המערכת שלנו שמשהו אצלנו, בתוכנו דורש התייחסות.

המשיכו לקרוא >
1 דקות קריאה